Loading Icon Black

BEGINNER / INTERMEDIATE / XC - EN B

  • Easy nil wind inflation
  • Fun precise yet forgiving handling
  • TST (tip steering system)
  • SharkNose technology
  • EN B certification
  • Low drag, high efficiency

Informacja

Roadster 3 jest przeznaczony dla pilotów o wszystkich poziomach umiejętności, od niedawno wyszkolonych po doświadczonych. Jest to wyspecjalizowane skrzydło pod napęd, z całkowicie samostatecznym profilem.

Pilot

Wszyscy piloci niezależnie od poziomu polubią jego nienaganne zachowanie na starcie i pełne bezpieczeństwo zarówno w ruchliwym powietrzu, jak w locie na speedzie. Piloci XC docenią ogólną sprawność, osiągi i zwrotność R3. To naprawdę wszechstronne skrzydło; idealnie nadaje się do wszystkiego, od latania po kręgu po epickie przeloty i precyzyjne zabawy tuż nad ziemią.

Technologia

Roadster 3 zapewnia wszystkie zalety zaawansowanego profilu samostatecznego oraz opatentowanego przez OZONE SharkNose. Profil Shark Nose OZONE Reflex został opracowany specjalnie do lotów z napędem. Utrzymuje on stały poziom siły nośnej i ciśnienia wewnątrz płata w szerokim zakresie kątów natarcia, zapewniając wyjątkowy poziom stabilności na wszystkich prędkościach. W turbulentnym powietrzu, nawet przy małych kątach natarcia, Roadster 3 jest bardzo odporny na podwinięcia – samostateczny profil tłumi turbulencje i pozostaje wypełniony nawet bez reakcji pilota. Na dużych kątach natarcia zakres hamowania jest bardzo bezpieczny, co znaczy że nawet bardzo głębokie hamowanie można wykonywać bez ryzyka przeciągnięcia.

Projekt

Roadster 3 ma nową strukturę wnętrza płata, zwiększającą wytrzymałość i trwałość paralotni bez wzrostu jej wagi. Zmodyfikowano też zwichrzenie płata i całkowitą długość linek nośnych, tak by skrzydło miało większą stabilność w osi poprzecznej i lepiej tłumiło moment obrotowy napędu, jednocześnie ogólnie poprawiając handling.

Start i lądowanie

Na ziemi wypełnianie skrzydła jest płynne i spokojne przy wszystkich prędkościach wiatru; wstaje ono łagodnie i jednostajnie, bez strzelania w przód ani pozostawania za głową (nawet jeśli trymery są ustawione w pozycji wolnej). Ze względu na wyjątkowe zachowanie przy wypełnianiu paralotnia świetnie sprawdza się w warunkach zerowego wiatru i małej prędkości startu, umożliwiając start i lądowanie na małych obszarach.

Przyjemność, precyzja i zwrotność

Pomimo swojej przyjaznej i dużo wybaczającej natury najbardziej charakterystyczną cechą Roadstera 3 jest jego zwrotność i ogólnie radość lotu – pilotowanie go to czysta przyjemność. Handling jest łatwy, przewidywalny i odporny na błędy, a jednocześnie precyzyjny i czuły. Również system sterowania końcówkami zachowuje ten wysoki poziom precyzji i zwinności podczas lotu na speedzie.

* Paralotnia pomyślnie przeszła testy DGAC oraz wytrzymałościowe EN 926-1. Jej zachowanie w locie na zaciągniętych trymerach i bez użycia speeda, poza rygorystycznymi testami fabrycznymi zostało również sprawdzone przez niezależne ośrodki. Odpuszczenie trymerów, użycie speed systemu lub lot poza certyfikowanym zakresem wagowym unieważnia wszystkie certyfikacje EN.

W chwili dostarczenia paralotnia nie spełnia certyfikatu zachowania w locie EN 926-2 z powodu obecności speed-systemu oraz trymerów.

Opcje kolorystyczne

Roadster 3 Colour Options

Informacje o zamówieniach

OZONE has some of the shortest lead times in the industry. The current production time is approximately 30 days from order to shipping (updated daily). Contact your dealer to place your order.

Zawartość zestawu

OZONE offers a range of backpack choices when you order your wing. To change the type of backpack that will come with your wing, please speak with your OZONE Dealer.

Twoje skrzydło OZONE jest dostarczane w następującym zestawie::

Easy Bag, Inner Bag, Glider Strap, Speed Bar, OZONE Stickers, Repair Cloth, OZONE Keyring.

You may choose to add something to your order, such as: Saucisse Bag (video) (concertina packing bag), Easy Bag (quick stuff sack), or OZONE Clothing and Accessories.

Specyfikacje

Rozmiary2224262830
Liczba komór4848484848
Powierzchnia w rzucie (m2)18.920.622.424.125.8
Powierzchnia w rozłożeniu (m2)2224262830
Rozpiętość w rzucie (m)8.328.699.049.399.71
Rozpiętość w rozłożeniu (m)10.5911.0611.5211.9512.37
Wydłużenie w rzucie3.73.73.73.73.7
Wydłużenie w rozłożeniu5.15.15.15.15.1
Cięciwa główna (m)2.672.792.93.013.11
Masa skrzydła (kg)5.015.335.655.996.28
DGACDGACDGACDGACDGACDGAC
PPG (DGAC) Weight Range55-105 65-120 80-140 95-160 110-190
Load test (5.25G) up to256 kg256 kg256 kg256 kg256 kg
EN-B*B*B*-
PG (EN) Weight Range55-8065-8580-10095-120110-140
Load test (8G) up to168kg168kg168kg168kg168kg

Materiały

  • Top Surface Cloth: Dominico 30D MF
  • Bottom Surface Cloth: Dominico 30D MF
  • Rib cloth: Dominico 30D MF
  • Upper lines: Liros DSL70
  • Mid lines: Liros DSL70/140
  • Lower Lines: Edelrid 6843-200/160

Do pobrania

Indywidualna kolorystyka

ColorChooserDelta3v3
Zone 1
Zone 2
Zone 3
Zone 4

OZONE COLOUR REFERENCE (///)

Indywidulany wybór kolorów

Ozone encourages you to customize your own personal colour combination for your wing. Customization generally incurs a small fee. Once you’ve decided you can share your design with your friends, or if you are ready to order, send it to your local Ozone dealer to check if there is a charge and place the final order.

Please note that because the glider will be built specifically for you in the Ozone factory, payment must be received before production can begin.

Kolor tkaniny a odporność na UV

Please be aware that the colour you see on your screen may not accurately represent the actual fabric colour. Given the wide varience in monitor calibration and the fabric appearance in different light and colour combinations, it is impossible to perfectly represent fabric colour on screen. If you have any doubts about the colours, look at photos of various wings on our website to see them in different light and colour combinations or contact your local dealer to see the fabric in person.

All of the fabric that we use undergoes extensive testing in prototype colour phase to ensure colourfastness, mechanical stability, porosity, and general longevity before we put it into production. Once our fabric is in production, every meter of it is rigorously inspected upon arrival in our factory, and fabric which does not pass our stringent quality control standards is returned to the manufacturer. We are frequently asked, "Which colours last the longest, or have the best UV resistance?" All of the colours that we stock score between 4 and 5 on a scale of 1-5, with 5 being the highest possible rating for longevity.