Loading Icon Black

BEGINNER / INTERMEDIATE / XC - EN B*

BEGINNER / INTERMEDIATE / XC - EN B*

  • Easy nil wind inflation
  • Fun precise yet forgiving handling
  • TST (tip steering system)
  • SharkNose technology
  • DGAC / Load test
  • Low drag, high efficiency

Informacja

Roadster 3 jest przeznaczony dla pilotów o wszystkich poziomach umiejętności, od niedawno wyszkolonych po doświadczonych. Jest to wyspecjalizowane skrzydło pod napęd, z całkowicie samostatecznym profilem.

Pilot

Wszyscy piloci niezależnie od poziomu polubią jego nienaganne zachowanie na starcie i pełne bezpieczeństwo zarówno w ruchliwym powietrzu, jak w locie na speedzie. Piloci XC docenią ogólną sprawność, osiągi i zwrotność R3. To naprawdę wszechstronne skrzydło; idealnie nadaje się do wszystkiego, od latania po kręgu po epickie przeloty i precyzyjne zabawy tuż nad ziemią.

Technologia

Roadster 3 zapewnia wszystkie zalety zaawansowanego profilu samostatecznego oraz opatentowanego przez OZONE SharkNose. Profil Shark Nose OZONE Reflex został opracowany specjalnie do lotów z napędem. Utrzymuje on stały poziom siły nośnej i ciśnienia wewnątrz płata w szerokim zakresie kątów natarcia, zapewniając wyjątkowy poziom stabilności na wszystkich prędkościach. W turbulentnym powietrzu, nawet przy małych kątach natarcia, Roadster 3 jest bardzo odporny na podwinięcia – samostateczny profil tłumi turbulencje i pozostaje wypełniony nawet bez reakcji pilota. Na dużych kątach natarcia zakres hamowania jest bardzo bezpieczny, co znaczy że nawet bardzo głębokie hamowanie można wykonywać bez ryzyka przeciągnięcia.

Projekt

Roadster 3 ma nową strukturę wnętrza płata, zwiększającą wytrzymałość i trwałość paralotni bez wzrostu jej wagi. Zmodyfikowano też zwichrzenie płata i całkowitą długość linek nośnych, tak by skrzydło miało większą stabilność w osi poprzecznej i lepiej tłumiło moment obrotowy napędu, jednocześnie ogólnie poprawiając handling.

Start i lądowanie

Na ziemi wypełnianie skrzydła jest płynne i spokojne przy wszystkich prędkościach wiatru; wstaje ono łagodnie i jednostajnie, bez strzelania w przód ani pozostawania za głową (nawet jeśli trymery są ustawione w pozycji wolnej). Ze względu na wyjątkowe zachowanie przy wypełnianiu paralotnia świetnie sprawdza się w warunkach zerowego wiatru i małej prędkości startu, umożliwiając start i lądowanie na małych obszarach.

Przyjemność, precyzja i zwrotność

Pomimo swojej przyjaznej i dużo wybaczającej natury najbardziej charakterystyczną cechą Roadstera 3 jest jego zwrotność i ogólnie radość lotu – pilotowanie go to czysta przyjemność. Handling jest łatwy, przewidywalny i odporny na błędy, a jednocześnie precyzyjny i czuły. Również system sterowania końcówkami zachowuje ten wysoki poziom precyzji i zwinności podczas lotu na speedzie.

* Paralotnia pomyślnie przeszła testy DGAC oraz wytrzymałościowe EN 926-1. Jej zachowanie w locie na zaciągniętych trymerach i bez użycia speeda, poza rygorystycznymi testami fabrycznymi zostało również sprawdzone przez niezależne ośrodki. Odpuszczenie trymerów, użycie speed systemu lub lot poza certyfikowanym zakresem wagowym unieważnia wszystkie certyfikacje EN.

W chwili dostarczenia paralotnia nie spełnia certyfikatu zachowania w locie EN 926-2 z powodu obecności speed-systemu oraz trymerów.

Opcje kolorystyczne

Roadster 3 Colour Options

Informacje o zamówieniach

The current production time is approximately 182 days from order to shipping (updated daily). Contact your dealer to place your order.

Zawartość zestawu

Twoje skrzydło OZONE jest dostarczane w następującym zestawie::

Inner Bag, Glider Strap, Speed Bar, OZONE Stickers, Repair Cloth, OZONE Keyring.

You may choose to add something to your order, such as: Easy Bag (stuff bag), Light Easy bag (video), Saucisse Bag (video) (concertina packing bag), Glider Backpack, or OZONE Clothing and Accessories.

Specyfikacje

Rozmiary2224262830
Liczba komór4848484848
Powierzchnia w rzucie (m2)18.920.622.424.125.8
Powierzchnia w rozłożeniu (m2)2224262830
Rozpiętość w rzucie (m)8.328.699.049.399.71
Rozpiętość w rozłożeniu (m)10.5911.0611.5211.9512.37
Wydłużenie w rzucie3.73.73.73.73.7
Wydłużenie w rozłożeniu5.15.15.15.15.1
Cięciwa główna (m)2.672.792.93.013.11
Masa skrzydła (kg)5.015.335.655.996.28
DGACDGACDGACDGACDGACDGAC
PPG (DGAC) Weight Range55-105 65-120 80-140 95-160 110-190
Load test (5.25G) up to256 kg256 kg256 kg256 kg256 kg
EN-B*B*B*-
PG (EN) Weight Range55-8065-8580-10095-120110-140
Load test (8G) up to168kg168kg168kg168kg168kg
* Weights may vary up to 50gm per size due to slight variations in the manufacturing of the fabric used.

Materiały

  • Top Surface Cloth: Dominico 30D MF
  • Bottom Surface Cloth: Dominico 30D MF
  • Rib cloth: Dominico 30D MF
  • Upper lines: Liros DSL70
  • Mid lines: Liros DSL70/140
  • Lower Lines: Edelrid 6843-200/160

Do pobrania

Indywidualna kolorystyka

ColorChooserDelta3v3
Zone 1
Zone 2
Zone 3
Zone 4

OZONE COLOUR REFERENCE (///)

SHARE YOUR DESIGN

Your message has been sent!

Share via Email

Please fill in this form and then press the Send it! button. An email will be automatically sent from flyozone.com to your friend with a link in it for him to see your custom colour design. You can also add notes to the email.

Your Email Address

Your Friend's Address

Your Notes

Share with OZONE Dealer

Please fill in this form and then press the Send to dealer button. An email will be automatically sent from flyozone.com to your local dealer with the information needed to place your order. Your local dealer will send you a quote asap. You can add notes to the email as well.

Your Contact Info

Your Notes

Select Your Country

INDYWIDUALNY WYBÓR KOLORÓW

OZONE zachęca do stworzenia własnej kombinacji kolorystycznej skrzydła. Dostosowanie do indywidualnych potrzeb zwykle wiąże się z niewielką opłatą. Kiedy już wybierzesz kolory, możesz podzielić się swoim projektem z przyjaciółmi lub jeśli jesteś zdecydowany, wyślij go do lokalnego dealera OZONE, aby sprawdzić, jaka będzie dodatkowa opłata i złożyć zamówienie.

Trzeba wziąć pod uwagę, że paralotnia zostanie wyprodukowana w fabryce OZONE specjalnie dla Ciebie, dlatego płatność musi być uiszczona przed rozpoczęciem produkcji.

KOLOR TKANINY A ODPORNOŚĆ NA UV

Należy pamiętać, że kolor widoczny na ekranie może nie odzwierciedlać dokładnie rzeczywistego koloru tkaniny. Ze względu na dużą różnorodność kalibracji monitorów i wyglądu tkanin w różnych warunkach oświetlenia, niemożliwe jest perfekcyjne odwzorowanie koloru tkaniny na ekranie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do kolorów, obejrzyj zdjęcia różnych skrzydeł na naszej stronie internetowej, aby zobaczyć je w różnych kombinacjach światła i kolorów lub skontaktuj się z lokalnym dealerem, aby osobiście obejrzeć tkaninę.

Wszystkie używane przez nas tkaniny przechodzą gruntowne testy na etapie przygotowywania prototypów kolorystycznych w celu zapewnienia trwałości koloru, wytrzymałości mechanicznej, jak najmniejszej przewiewności i ogólnej trwałości przed wprowadzeniem ich do produkcji. Po uruchomieniu produkcji każdy metr tkaniny jest rygorystycznie sprawdzany po przybyciu do naszej fabryki, a partia, która nie spełnia naszych surowych standardów kontroli jakości, jest zwracana do producenta. Często jesteśmy pytani: „Które kolory utrzymują się najdłużej lub mają najlepszą odporność na promieniowanie UV?” Wszystkie kolory, które posiadamy w magazynie uzyskują wynik od 4 do 5 w skali 1-5, przy czym 5 oznacza najwyższą możliwą ocenę trwałości.