Loading Icon Black

PXP Speed Race: Speedster pokonał wszystkich

18 października, 2011

Na pierwszym wyścigu paramotorowym PXP Paramotor Speed Race, który odbył się w dniach 12-16 października w Hiszpani pojawili się piloci z całej Europy by wspólnie stanąć do wyścigu prędkościowego PPG. Jednakże ustalone reguły były ścisłe: piloci mogli latać jedynie na skrzydłach z certyfikacją EN, a masa startowa musiała być w zakresie podanym na certyfikacie. Było to ciekawe wyzwanie dla pilotów “zawodowych”, którzy zazwyczaj latają na sprzęcie przeważonym.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni poinformować, że Speedster 26 pilotowany przez Mathieu Rouanet zajął pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji! Drugie miejsce zajął Benito Susa latający na Viper2 28. Wszystkie najbardziej uznane skrzydła PPG były na zawodach obecne. Strona internetowa zawodów nie jest jeszcze do końca uzupełniona, ale proszę zajrzyjcie TUTAJ i sprawdźcie rezultaty sami.

Prędkość jest często rozważana jako wyizolowana i najważniejsza cecha paralotni napędowych PPG, piloci na całym świecie są mocno skoncentrowani na tym jak szybko skrzydło może latać. Nawet niewielka różnica wynosząca 1km/h może oznaczać, że lecąc z przyjacielem na dłuższej trasie pozostanie on po jakimś czasie z tyłu, dlatego jest zrozumiałe, dlaczego tak ważny to parametr dla wielu pilotów. Jednakże dla nas, pilotów i konstruktorów z grupy Ozone zawsze najważniejsze było skupienie na filozofii “najwyższych osiągów” paralotni, które to sprawiają, że skrzydło jest znakomitym sprzętem w realnych warunkach lotu, a jego osiągi i parametry spełnią pokładane w nim oczekiwania. Dla wszystkich naszych skrzydeł staramy się zapewnić kombinację takich cech jak bezpieczeństwo, zwrotność i precyzję sterowania, oraz komfort pilotażu zachowując przy tym standard wysokich osiągów. Wszystko to, aby zapewnić pilotom bardzo dobry sprzęt w szerokim zakresie cech użytkowych i pod każdym względem aerodynamicznym, a nie jedynie szybko latający.

Skrzydło Speedster zostało zaprojektowane i dopracowane z myślą o wszystkich pilotach pragnących sprzętu łatwo startującego, komfortowego i stabilnego, a w dodatku “żwawego” podczas manewrowania, dającego zadowolenie z pilotażu i duże prędkości przelotowe typowe dla skrzydeł z profilem w pełni samostatecznym REFLEX. Opinie od pilotów na temat Speedstera są znakomite, a my jesteśmy bardzo dumni z wyniku zawodów, który dowodzi, iż osiągnęliśmy zamierzone cele założone w projekcie stworzenia paralotni o wysokich osiągach dla pilotów PPG. Jednak dla nas zawsze najmilszym i najważniejszym jest słyszeć zadowolone głosy szczęśliwych pilotów Ozone z całego świata.

Chcielibyśmy wysłać szczere podziękowania dla wszystkich pilotów Ozone na całym świecie, w tym dla Mathieu Rouanet za wieloletnie wsparcie przy rozwoju projektów skrzydeł PPG. Życzymy Wam przyjemnych lotów i zadowolenia z podniebnych wojaży 🙂 Do zobaczenia na podniebnych szlakach!

Z pozdrowieniem, Ozone Team.
Albatros & OZONE Team Polska