Loading Icon Black

Speedster jest już zcertyfikowany i w produkcji!

16 lutego, 2011

Speedster jest w pełni samostatecznym skrzydłem PPG opartym o profil reflex i najnowsze technologie BBHPP i R10. Wiemy, że musieliście dość długo oczekiwać na niego, ale wykonaliśmy wiele prototypów aby osiągnąć finalny efekt, a to trwało. Wraz z rozwojem projektów BBHPP i R10 powstawał Speedster. Efektem końcowym wg. nas jest znakomite skrzydło PPG dla pilotów od średniozaawansowanych aż do ekspertów!

W lotach PPG prędkość jest kluczową kwestią. Niestety zwykle wraz ze zwiększaniem efektu samostateczności inne bardzo istotne parametry jak: łatwość napełniania skrzydła podczas startu, jakość sterowania, zapotrzebowanie na moc silnika i bezpieczeństwo pasywne pogarszają się. Te cechy wg. nas są ekstremalnie istotne i ważne generalnie w każdym skrzydle paralotniowym i nie mogą one stanowić kompromisu podczas “śrubowania” konstrukcji w celu uzyskania maksymalnych prędkości. Ideałem jest uzyskiwanie najwyższych możliwych prędkości lotu i jednoczesne zachowanie charakterystyki wymienionej wcześniej. I to właśnie było celem realizowanym w projekcie paralotni PPG OZONE Speedster!

Świetny system sterowania (Tip Steering + klasyczny), najwyższa prędkość w swojej klasie, słynna sprawność profilu OZONE (małe zapotrzebowanie na moc) i ogólnie prostota obsługi podczas startów, lotów i lądowań – wszystko razem sprawia że Speedster wyznacza nowe standardy skrzydłom przeznaczonym do lotów z napędami PPG dla pilotów na poziomie od średniozaawansowanych aż do ekspertów.

Speedster w ofercie OZONE Power plasuje się pomiędzy skrzydłami Roadster i Viper2 i jest dostępny w 4 rozmiarach:

24m: 65-95kg
26m: 80-110kg
28m: 95-125kg
30m: 110-140kg

Speedster 26 jest już zcertyfikowany (EN C), a pozostałe wielkości już niedługo będą po certyfikacji.