Loading Icon Black

5 medali na Igrzyskach Lotniczych!

14 czerwca, 2009

Reprezentacja OZONE zajęła całe podium! Stanęli na nim: Mathieu Rouanet, Laurent Salinas, i Alexander Mateos zajmując 1-sze, 2-gie i 3-cie miejsce na Olimpiadzie lotniczej w Turynie startując w konkurencjach PPG. Wszyscy latają na skrzydłach Viper! Także Felix Rodriguez i jego brat Raul zdobyli złote medale w akrobacji synchronicznej.

Konkurencje na światowych igrzyskach lotniczych (WAG) skoncentrowane były na prędkości, osiągach, precyzji i zwinności, gdzie Viper/Viper2 mógł zaprezentować swoje nadzwyczajne możliwości, szczególnie w rękach Mathieu, który odniósł całkowite zwycięstwo. Wszystkie konkurencje były dla pilotów bardzo wymagające, a były między nimi takie jak: koniczynka, slalom, “pogoń za ogonem smoka”. Wszystkie wymagały od pilotów lotów tuż nad samą ziemią z dużą prędkością i jednocześnie precyzyjnego manewrowania. Zwinność i stabilność Viper’a 2, połączona z jego dużą prędkością, pomogły zwycięskim pilotom Mathieu, Laurent’owi i Alex’owi wygrać Olimpiadę. Mathieu nie jest nowicjuszem w zawodach najwyższej rangi, zdobył tyle tutyłów ile żaden z pilotów PPG na świecie dotąd nie zebrał. Posiada tytuł Mistrza Świata, V-ce Mistrza Świata, Mistrza Europy, oraz Mistrza Francji. Wszystkie tytuły zdobył latając na skrzydle OZONE Viper. Jest on także członkiem ekipy pracującej nad konstrukcjami skrzydeł w OZONE i jego uwagi mają wpływ na kolejne projekty paralotni przeznaczonych do PPG.

Laurent Salinas lata już od jakiegoś czasu na PPG, ale dotąd nie przejawiał swojej aktywności w zawodach. Ostatnio zajął 2-gie miejsce w Mistrzostwach Francji i zapowiada się jako groźny przeciwnik w zawodach PPG w nadchodzącym czasie!

Alexander Mateos ma dopiero 17 lat, ale już jest jednym z najlepszych pilotów PPG na świecie! Ten rodzaj sportu jakim jest paralotniarstwo zwykle preferuje pilotówz wieloletnim doświadczeniem, ale pomimo że Alex lata dopiero od 5 lat to zdołał już osiągnąć najwyższe umiejętności. Jesteśmy pewni, że Alex będzie w najbliższym czasie jednym z najlepszych pilotów świata – jeśli nie najlepszym! – i cieszy nas, że odpowiadają mu paralotnie OZONE.

Bracia Rodriguez, Felix i Raul, zgarnęli złoto w akrobacji synchronicznej. Dwóch braci ponownie okazało się najlepszym zespołem akrobacyjnym na świecie, pomimo że inne zespoły znacznie podniosły swój poziom przez ostatnie lata. Felix latał na zawodach na OZONE FLX.2, który jest sprzętem dla pilotów chcących wycisnąć maksimum akrobacji z paralotni!

Serdeczne gratulacje Panowie, znakomita robota! Pozdrowienia od całego OZONE Team’u 🙂